https://www.kulergazi.com/product/10334/

تلویزیون سامسونگ 55TU8300

تلویزیون سامسونگ مدل 55TU8300

تلویزیون سامسونگ مدل 55TU8300 از تلویزیون های هوشمند و پیشرفته ای که در سال 2020 به بازار عرضه شد؛ این تلویزیون که از فناوری های روز بهره برده از محصولات سری 8 کمپانی سامسونگ. این تلویزیون که از قابلیت های هوشمند بهره گرفته به سیستم عامل تایزن مجهز بوده و از قابلیت های ارزنده ی آن می توان به 3 عدد جایگاه پورت HDMI و 2 عدد جایگاه پورت USB اشاره کرد؛ که سبب  تا افراد بتوانند چندین دستگاه از جمله تلفن همراه و کنسول بازی را به طور هم زمان به تلویزیون متصل کرده و از این قابلیت نهایت بهره را ببرند.

تلویزیون سامسونگ مدل 55TU8300 که دارای صفحه نمایشگر منحنی بوده؛ به کیفیت تصویر 4K با رزولوشن 2160×3840 مجهز ؛ این تلویزیون پیشرفته از فناوری های مختلفی جهت بهبود کیفیت تصویر تلویزیون بهره برده که فناوری HDR یکی از آن ها. از قابلیت های ارزنده ی دیگر که می توان به آن شاره کرد مجهز بودن تلویزیون به انواع گیرنده های دیجیتال و ماهواره (DVB-T2/C/S2)  که کاربران را از خرید این گیرنده ها به صورت مجزا بی نیاز می کند.

سرعت تلویزیون سامسونگ مدل 55TU8300

تلویزیون سامسونگ مدل 55TU8300 از دو کانال صوتی برخوردار که جمعا صدایی برابر 20 وات را تولید؛ همچنین این تلویزیون به پردازنده 4 هسته و سرعت رفرش تصویر 20 هرتز مجهز که در نهایت به ارتقای کیفیت تصویرتلویزیون منجز. تلویزیون سامسونگ TU8300 که در سایز 55 اینچ طراحی شده همچون دیگر تلویزیون های جدید موجود در بازار از ظرافت بالایی برخوردار بوده؛ و قاب ظریفی که صفحه نمایشگر تلویزیون را حاطه کرده سبب شده تا صفحه نمایشگر بزرگ تر جلوه کند و تماشاچیان بر صفحه نمایشگر تلویزیون متمرکز. دو عدد پایه ای که در طرفین تلویزیون قرار گرفته قابل جداسازی بوده تا کاربران بتوانند با استفاده از براکت تلویزیون خود را به دیوار متصل کنند و یا اینکه برحسب سلیقه ی خود بر روی میز قرار دهند.

سیستم عامل تایزن در تلویزیون سامسونگ مدل 55TU8300

کمپانی کره ای سامسونگ برای اغلب تلویزیون های هوشمند خود سیستم عامل تایزن را به کار گرفته تا کاربران بتوانند از قابلیت های هوشمند تلویزیون TU8300 به راحتی استفاده؛ این سیستم عامل سبب شده تا کار تلویزیون دو چندان شود. کاربران می توانند تلویزیون خود را از طریق Wifi به اینترنت متصل کرده به کار های رایانه ای خود رسیدگی کنند؛ از جمله قابلیت های پر کاربرد تلویزیون می توان به جست و جو در اینترنت و دانلود محتوا اشاره کرد.

کیفیت تصویر 4K درتلویزیون سامسونگ مدل TU8300

از مهم ترین شاخص ها هنگام انتخاب و خرید تلویزیون که همان در نگاه اول قابل تشخیص بوده و مورد برسی قرار می گیرد؛ کیفیت تصویر تلویزیون؛ چرا که اگر تلویزیون خریداری شده از کیفیت تصویر پایینی برخوردار باشد سبب تا خسته و کسل شوید؛ به طوری که دیگر تمایلی برای ادامه ی تماشای تلویزیون نخواهید ؛ هر چه تلویزیون در سایز های بزرگ تر باید کیفیت تصویر ان نیز به مراتب بالا تر. تلویزیون 55 اینچ سامسونگ مدل 55TU8300 به کیفیت تصویر 4K با رزولوشن 2160×3840 پیکسل مجهز و توسط فناوری های مختلف تقویت می شود؛ تا تصاویری در نهایت کیفیت خلق شود.

از فناوری های بسیار ارزشمند در این تلویزیون می توان به فناوری HDR اشاره کرد؛ به سبب این فناوری رنگ های تلویزیون از هم تفکیک شده و تنوع رنگ در تلویزیون بالا تر می رود؛ تا تصاویر با طیف وسیعی از رنگ ها در تلویزیون به نمایش در آید؛ در واقع این فناوری سبب تا هم در صحنه های تیره و هم در صحنه های روشن جزئیات تصاویر به وضوع مشخص بوده و این جزئیات از بین نروند.

تلویزیون سامسونگ پردازنده 4 هسته

 پردازنده های تلویزیون با عنوان های هسته یا مغز تلویزیون یاد چرا که در محوریت قرار گرفته و نقش مهمی را ایفا. هر پردازنده با کیفیت تصویر در تلویزیون رابطه ی مستقیمی داشته؛ یعنی هرچه پردازنده قوی تر عمل کند، به بهبود کیفیت تصاویر در تلویزیون می انجامد؛ و هرچه پردازنده ضعیف تر باشد کیفیت تصاویر افت کرده و ضعیف می شود.

تفاوت میان پردازنده ها زمانی مشخص که صحنه ها یا بازی های اکشن با فریم سریع از تلویزیون پخش ؛ در این هنگام اگر پردازنده ضعیف باشد صحنه های با فریم سریع به کندی پخش شده و تصاویری تار و با نویز فراوان به پخش؛ اما گر پردازنده ی تلویزیون قوی باشد، تصاویر و صحنه ها همان طور که فیلم ساز انتظارش را دارد پخش . تلویزیون سامسونگ مدل 55TU8300 به پردازنده 4 هسته مجهز بوده و سرعت رفرش تصویر آن 60 هرتز می باشد؛ این پردازنده از پردازنده های قوی در بازار  که در نهایت به ارتقای کیفیت تصویر در تلویزیون منجر می شود.

سیستم صوتی تلویزیون سامسونگ 55TU8300

از دیگر شاخص های مهم در هر تلویزیون کیفیت و توان صدای آن؛ سیستم صوتی در هر تلویزیونی بسیار مهم بوده به طوری که اگر سیستم صوتی تلویزیون ضعیف باشد؛ لذت تماشا کردن تلویزیون را از کاربران سلب می کند. تلویزیون سامسونگ مدل 55TU8300 به سیستم صوتی دو کاناله مجهز؛ هر کدام از این کانال ها صدایی برابر 10 وات را تولید یعنی این تلویزیون جمعا صدایی برابر 20 وات را تولید ؛ صدای تولید شده توسط فناوری Dolby Digital Plus تقویت  تا صدایی بدون نویز و شفاف به گوش کاربران برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *